680-60BLK
E-Z-Hook
Product No:
680-60BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 60"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 680-60BLK.
680-60BLK Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
680-60BLK Specification
Mfr E-Z-Hook
Type Patch Cord
Series 680
Package Bag
Ratings -
Contents 1 Lead, Black
Wire Gauge 18 AWG
Cable Length 60.0" (1524.00mm)
1st Connector Banana Plug, Single
2nd Connector Alligator Clip, Insulated
Configuration Banana to Alligator
Product Status Active
Stacking Method Non Stackable
Voltage - Rated -
Base Product Number 680-60
Current Rating (Amps) -
Material - Insulation Poly-Vinyl Chloride (PVC)
680-60BLK Datasheet:
pdf.png
680-60BLK FAQ
1. How to purchase 680-60BLK from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for 680-60BLK?
3. How to ensure that 680-60BLK of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of 680-60BLK accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 680-60BLK?
8. How to obtain technical support information for 680-60BLK, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from 680-60BLK in time?
680-60BLK Related Parts
601W-18-S
601W-18-S
RFQ
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRAB 18" SET/10 15/Bulk
601W-18BLK
601W-18BLK
RFQ
- - rohs.png TEST LEAD BANANA TO GRABBER 18" 34/Bulk
601W-36 R/B
601W-36 R/B
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRABBER 36" 2PC 63/Bulk
601W-36-S
601W-36-S
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRAB 36 SET/10 25/Bulk
601W-18 R/B
601W-18 R/B
- - rohs.png TEST LEAD BANANA/GRABBER 18" 2PC 10/Bulk