638-W15-222-012
EDAC Inc.
Product No:
638-W15-222-012
Manufacturer:
EDAC Inc.
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 15POS PNL MNT
In Stock : 297
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 638-W15-222-012.
638-W15-222-012 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
638-W15-222-012 Specification
Mfr EDAC Inc.
Color Black
Series 600W
Package Bulk
Features -
Wire Gauge -
Termination Solder Cup
Contact Form -
Contact Type Signal
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating -
Backset Spacing -
Connector Style D-Sub, High Density
Contact Material Copper Alloy
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Base Product Number 638-W15
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Number of Positions 15
Current Rating (Amps) 3A
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness Flash
Material Flammability Rating UL94 V-0
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E) High Density
638-W15-222-012 Datasheet:
pdf.png
638-W15-222-012 FAQ
1. How to purchase 638-W15-222-012 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for 638-W15-222-012?
4. Are the price and inventory display of 638-W15-222-012 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 638-W15-222-012?
9. What should I do if I do not receive technical support from 638-W15-222-012 in time?
638-W15-222-012 Related Parts
RFQ
- - rohs.png CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR -/-
RFQ