604XR-36RED
E-Z-Hook
Product No:
604XR-36RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Description:
MINI HOOK TO MINI HOOK 36"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 604XR-36RED.
604XR-36RED Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
604XR-36RED Specification
Mfr E-Z-Hook
Series E-Z-MINI-HOOK™ XR
Package Bag
Contents 1 Lead, Red
Wire Gauge 18 AWG
Cable Length 36.0" (914.40mm)
1st Connector Mini Hook
2nd Connector Mini Hook
Configuration Grabber, Hook to Grabber, Hook
Product Status Active
Voltage - Rated 5000VDC (5kV)
Temperature Range 221°F (105°C)
Base Product Number 604XR
Current Rating (Amps) 4 A