Home / Pluggable Cables / 5602-22-0142A-500
minImg
5602-22-0142A-500
3M
Product No:
5602-22-0142A-500
Manufacturer:
3M
Description:
CABLE SATA F-F 500MM
In Stock : 718
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 5602-22-0142A-500.
5602-22-0142A-500 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
5602-22-0142A-500 Specification
Mfr 3M
Color Silver
Usage Internal
Gender Female to Female
Length 1.64' (500.00mm)
Series 5602
Package Bulk
Features -
Shielding Shielded
Cable Type Flat, Twin Axial
Wire Gauge 30 AWG
Connector Type Receptacle to Receptacle
Fastening Type Push-Pull
Product Status Active
Frequency - Max -
Cable Connectors SATA
Base Product Number 5602
Number of Positions 7
Operating Temperature -20°C ~ 80°C