Home / Oscillators / 535L200X2GT5
minImg
535L200X2GT5
CTS-Frequency Controls
Product No:
535L200X2GT5
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
In Stock : 365
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 535L200X2GT5.
535L200X2GT5 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
535L200X2GT5 Specification
Mfr CTS-Frequency Controls
Type TCXO
Output Clipped Sine Wave
Series 535
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 20 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 10-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±280ppb
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 10mA