4614X-102-271LF
Bourns Inc.
Product No:
4614X-102-271LF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
14-SIP
Description:
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 14SIP
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 4614X-102-271LF.
4614X-102-271LF Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
4614X-102-271LF Specification
Mfr Bourns Inc.
Series 4600X
Package Bulk
Tolerance ±2%
Applications -
Circuit Type Isolated
Mounting Type Through Hole
Number of Pins 14
Package / Case 14-SIP
Product Status Active
Size / Dimension 1.398" L x 0.098" W (35.51mm x 2.49mm)
Power Per Element 300mW
Resistance (Ohms) 270
Base Product Number 4614X
Number of Resistors 7
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 14-SIP
Temperature Coefficient ±100ppm/°C