Home / Oscillators / 317LB5I1250T
minImg
317LB5I1250T
CTS-Frequency Controls
Product No:
317LB5I1250T
Description:
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCMOS
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 317LB5I1250T.
317LB5I1250T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
317LB5I1250T Specification
Mfr CTS-Frequency Controls
Type VCXO
Output HCMOS
Series 317
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 30mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm