315SM00AR
Altech Corporation
Product No:
315SM00AR
Manufacturer:
Altech Corporation
Description:
FUSE SQUARE 315A 660VAC RECT
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 315SM00AR.
315SM00AR Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
315SM00AR Specification
Mfr Altech Corporation
Class NH
Series -
Package -
Features -
Fuse Type Square
Applications -
Mounting Type Bolt Mount
Response Time Fast Blow
Package / Case Rectangular, Blade
Product Status Active
Approval Agency -
Size / Dimension 2.165" L x 1.102" W x 1.969" H (55.00mm x 28.00mm x 50.00mm)
Base Product Number 315SM00
Voltage Rating - AC 660 VAC
Current Rating (Amps) 315A
Operating Temperature -
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
315SM00AR FAQ
1. How to purchase 315SM00AR from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for 315SM00AR?
3. How to ensure that 315SM00AR of Chipqry comes from the original manufacturer or authorized agent?
4. Are the price and inventory display of 315SM00AR accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 315SM00AR?
8. How to obtain technical support information for 315SM00AR, such as pin diagrams and data sheets?
9. What should I do if I do not receive technical support from 315SM00AR in time?
315SM00AR Related Parts
RFQ
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 35A 500VAC/400VDC -/-
RFQ
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 63A 500VAC/400VDC -/-
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 50A 500VAC/400VDC -/-
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 32A 500VAC/400VDC -/-
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 40A 500VAC/400VDC -/-
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 2A 500VAC/400VDC -/-
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 4A 500VAC/400VDC -/-
- - rohs.png FUSE CARTRIDGE 6A 500VAC/400VDC -/-