2PLB7LB-110
Altech Corporation
Product No:
2PLB7LB-110
Manufacturer:
Altech Corporation
Description:
PILOT LIGHT LED 22 MM CLEAR 110V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 2PLB7LB-110.
2PLB7LB-110 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
2PLB7LB-110 Specification
Mfr Altech Corporation
Type LED
Series -
Current 20mA
Package Bulk
Ratings AC
Voltage 110V
Features -
Lens Size 28.00mm Dia
Lamp Color Clear
Lens Color -
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle -
Product Status Active
Lens Transparency -
Termination Style -
Wavelength - Peak -
Ingress Protection IP65, NEMA 4X, 12
Panel Cutout Shape Round
Base Product Number 2PLB7
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.00mm)