175101-R1-12.00
Amphenol RF
Product No:
175101-R1-12.00
Manufacturer:
Amphenol RF
Description:
CBL ASSY NTYPE PLUG TO PLUG 12"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 175101-R1-12.00.
175101-R1-12.00 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
175101-R1-12.00 Specification
Mfr Amphenol RF
Color Gray
Style N-Type to N-Type
Length 12.00" (304.80mm)
Series -
Package Bulk
Features -
Cable Type Hand Formable .085
1st Connector N-Type Plug
2nd Connector N-Type Plug
Product Status Active
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Male
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Base Product Number 175101
Operating Temperature -
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature -
2nd Connector Mounting Feature -
175101-R1-12.00 Datasheet:
pdf.png
175101-R1-12.00 FAQ
1. How to purchase 175101-R1-12.00 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for 175101-R1-12.00?
4. Are the price and inventory display of 175101-R1-12.00 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 175101-R1-12.00?
9. What should I do if I do not receive technical support from 175101-R1-12.00 in time?
175101-R1-12.00 Related Parts
095-616-25168 SAMPLE LOT
095-616-25168 SAMPLE LOT
RFQ
- - rohs.png CBL ASSY NJACK-MMCX LMR100 280MM -/-
RFQ
- - rohs.png CBL ASSY BNC-HDBNC JACK-PLUG 12" -/-
- - rohs.png CBL ASSY BNC-HDBNC JACK-PLUG 6" 133/Bulk
- - rohs.png CBL ASY SMA-PROBE JK-PR 11.811" 13/Bag
- - rohs.png CBL ASSY BNC-HDBNC JACK-PLUG 12" 365/Bulk
- - rohs.png CBL ASSY SMB PLUG TO PLUG 6" 55/Bag
- - rohs.png CBL ASSY SMPM PLUG TO PLUG 9" -/-
- - rohs.png CBL ASSY SMPM PLUG TO PLUG 18" -/-
- - rohs.png CBL ASSY SMA-PR PLUG-PR 9.843" -/-
- - rohs.png CBL ASSY SMA-PR PLUG-PR 9.843" 7/Bag