15133-7-20-T
Eaton - Electronics Division
Product No:
15133-7-20-T
Description:
TERM BLK 7P SIDE ENT 9.53MM PCB
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 15133-7-20-T.
15133-7-20-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
15133-7-20-T Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Color Black
Pitch 0.375" (9.53mm)
Series Magnum® 15133
Current 20 A
Package Bulk
Voltage 300 V
Features Cover
Wire Gauge 12-22 AWG
Screw Thread 6-32
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Torque - Screw 1.36 Nm (12 Lb-In)
Housing Material Thermoplastic
Number of Levels 1
Wire Termination Screw
Mating Orientation Horizontal with Board
Positions Per Level 7
Operating Temperature 105°C