1210N821J631LT
Walsin Technology Corporation
Product No:
1210N821J631LT
Description:
CAP CER 820PF 630V C0G/NP0 1210
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 1210N821J631LT.
1210N821J631LT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
1210N821J631LT Specification
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 820 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C