12-002.5-152FB
Aries Electronics
Product No:
12-002.5-152FB
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
CABLE JUMPER 12POS 2.54MM 2.5"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 12-002.5-152FB.
12-002.5-152FB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
12-002.5-152FB Specification
Mfr Aries Electronics
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length 2.500" (63.50mm)
Series 152FB
Package Bulk
Cable Type Ribbon
Product Status Active
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Base Product Number 12-002
Number of Conductors 12
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)