11-008-152FB
Aries Electronics
Product No:
11-008-152FB
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
CABLE JUMPER 11POS 2.54MM 8"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 11-008-152FB.
11-008-152FB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
11-008-152FB Specification
Mfr Aries Electronics
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length 8.000" (203.20mm)
Series 152FB
Package Bulk
Cable Type Ribbon
Product Status Active
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Base Product Number 11-008
Number of Conductors 11
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)