10082378-11003TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10082378-11003TLF
Description:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
In Stock : 1940
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 10082378-11003TLF.
10082378-11003TLF Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
10082378-11003TLF Specification
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Color Black
Pitch 0.039" (1.00mm)
Gender Female
Series -
Package Tray
Features Board Guide, Locking Ramp
Read Out Dual
Card Type PCI Express™
Termination Press-Fit
Contact Type -
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.062" (1.57mm)