10061404-10010TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10061404-10010TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN PCI EXP FMALE 140POS 0.039
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 10061404-10010TLF.
10061404-10010TLF Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
10061404-10010TLF Specification
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Color Black
Pitch 0.039" (1.00mm)
Gender Female
Series -
Package Tray
Features Board Guide, Locking Ramp
Read Out Dual
Card Type PCI Express™
Termination Press-Fit
Contact Type Cantilever
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.062" (1.57mm)