0RQ1-C5T033
Bel Fuse Inc.
Product No:
0RQ1-C5T033
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 149W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0RQ1-C5T033.
0RQ1-C5T033 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
0RQ1-C5T033 Specification
Mfr Bel Fuse Inc.
Type Isolated Module
Series 0RQ1-C5T
Package Bulk
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 92%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 149 W
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Product Status Active
Control Features Enable, Active High
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.40" H (57.9mm x 36.8mm x 10.1mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 45A