0RCY-60T033G
Bel Fuse Inc.
Product No:
0RCY-60T033G
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0RCY-60T033G.
0RCY-60T033G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
0RCY-60T033G Specification
Mfr Bel Fuse Inc.
Type Isolated Module
Series 0RCY-60T
Package Tray
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 89%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 50 W
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Product Status Active
Control Features Enable, Active High
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.9mm x 10.4mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 15A