Home / Fuses / 0ADBP0200-RE
minImg
0ADBP0200-RE
Bel Fuse Inc.
Product No:
0ADBP0200-RE
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Description:
FUSE CERM 200MA 1KVAC 1KVDC 3AB
In Stock : 147
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0ADBP0200-RE.
0ADBP0200-RE Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
0ADBP0200-RE Specification
Mfr Bel Fuse Inc.
Color -
Series 0ADBP
Package Bulk
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Melting I²t 0.0031
Mounting Type Through Hole
Response Time Fast Blow
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Product Status Active
Approval Agency cURus
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" H (6.76mm x 32.82mm)
DC Cold Resistance 3.9 Ohms
Voltage Rating - AC 1 kV
Voltage Rating - DC 1 kV
Current Rating (Amps) 200 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
0ADBP0200-RE Datasheet:
pdf.png
0ADBP0200-RE FAQ
1. How to purchase 0ADBP0200-RE from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for 0ADBP0200-RE?
4. Are the price and inventory display of 0ADBP0200-RE accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 0ADBP0200-RE?
9. What should I do if I do not receive technical support from 0ADBP0200-RE in time?
0ADBP0200-RE Related Parts
0657P2000-11
0657P2000-11
RFQ
- - rohs.png FUSE GLASS 2A 350VAC 140VDC 2AG -/-
RFQ
- - rohs.png FUSE GLASS 6A 125VAC 5X20MM -/-