0805N103J500LT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805N103J500LT
Description:
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 0805
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0805N103J500LT.
0805N103J500LT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
0805N103J500LT Specification
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C