0603N820J251LT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0603N820J251LT
Description:
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 0603
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0603N820J251LT.
0603N820J251LT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
0603N820J251LT Specification
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 82 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C