05-012-152FB
Aries Electronics
Product No:
05-012-152FB
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
CABLE JUMPER 5POS 2.54MM 12"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 05-012-152FB.
05-012-152FB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
05-012-152FB Specification
Mfr Aries Electronics
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length 12.0" (304.8mm)
Series 152FB
Package Bulk
Cable Type Ribbon
Product Status Active
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Base Product Number 05-012
Number of Conductors 5
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)