05-005.9-152FBP
Aries Electronics
Product No:
05-005.9-152FBP
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
CABLE JUMPER 5POS 2.54MM 5.9"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 05-005.9-152FBP.
05-005.9-152FBP Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
05-005.9-152FBP Specification
Mfr Aries Electronics
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length 5.900" (149.86mm)
Series 152FB
Package Bulk
Cable Type Ribbon
Product Status Active
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Base Product Number 05-005
Number of Conductors 5
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)