0402N560J101LT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0402N560J101LT
Description:
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0402
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0402N560J101LT.
0402N560J101LT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
0402N560J101LT Specification
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 56 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C