YK5031123000G
Amphenol Anytek
Product No:
YK5031123000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Description:
CONN BARRIER STRP 11CIRC 0.374"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for YK5031123000G.
YK5031123000G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
YK5031123000G Specification
Mfr Amphenol Anytek
Color Black
Pitch 0.374" (9.50mm)
Series YK503
Package Bulk
Features Cover
Wire Gauge 12-22 AWG
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Number of Rows 1
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Bottom Termination Solder Tab
Number of Circuits 11
Base Product Number YK503
Terminal Block Type Barrier Block
Current Rating (Amps) 20A
Material - Insulation Thermoplastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C