YK3060933000G
Amphenol Anytek
Product No:
YK3060933000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Description:
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.3"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for YK3060933000G.
YK3060933000G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
YK3060933000G Specification
Mfr Amphenol Anytek
Color Black
Pitch 0.300" (7.62mm)
Series YK306
Package Bulk
Features Flange
Wire Gauge 14-22 AWG
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Bottom Termination Solder Tab
Number of Circuits 9
Base Product Number YK306
Terminal Block Type Barrier Block
Current Rating (Amps) 15A
Material - Insulation Thermoplastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C