YK3031403000G
Amphenol Anytek
Product No:
YK3031403000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Description:
CONN BARRIER STRIP 14CIRC 0.3"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for YK3031403000G.
YK3031403000G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
YK3031403000G Specification
Mfr Amphenol Anytek
Color Black
Pitch 0.300" (7.62mm)
Series YK303
Package Bulk
Features -
Wire Gauge 14-22 AWG
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Bottom Termination PC Pin
Number of Circuits 14
Base Product Number YK303
Terminal Block Type Barrier Block
Current Rating (Amps) 15A
Material - Insulation Thermoplastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C