YK1140333000G
Description:
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.433"
YK1140333000G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
| Mfr | Amphenol Anytek |
| Color | - |
| Pitch | 0.433" (11.00mm) |
| Series | YK114 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 300V |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Bottom Termination | Solder Tab |
| Number of Circuits | 3 |
| Base Product Number | YK114 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |