YK1131933000G
Amphenol Anytek
Product No:
YK1131933000G
Description:
CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.433"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for YK1131933000G.
YK1131933000G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
YK1131933000G Specification
Mfr Amphenol Anytek
Color -
Pitch 0.433" (11.00mm)
Series YK113
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Number of Rows 1
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Bottom Termination Solder Tab
Number of Circuits 19
Base Product Number YK113
Terminal Block Type Barrier Block
Current Rating (Amps) 20A
Material - Insulation Thermoplastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C