YK1121433000G
Amphenol Anytek
Product No:
YK1121433000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Description:
CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.433"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for YK1121433000G.
YK1121433000G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
YK1121433000G Specification
Mfr Amphenol Anytek
Color -
Pitch 0.433" (11.00mm)
Series YK112
Package Bulk
Features Flange
Wire Gauge 12-22 AWG
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Mounting Type Chassis, Panel
Number of Rows 1
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Bottom Termination Solder Tab
Number of Circuits 14
Base Product Number YK112
Terminal Block Type Barrier Block
Current Rating (Amps) 20A
Material - Insulation Thermoplastic
Operating Temperature -40°C ~ 115°C