WM-M020A-480-D-USB-M
AUTEC POWER SYSTEMS
Product No:
WM-M020A-480-D-USB-M
Manufacturer:
AUTEC POWER SYSTEMS
Description:
Wall Mount, Medical Grade, 20W O
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WM-M020A-480-D-USB-M.
WM-M020A-480-D-USB-M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
WM-M020A-480-D-USB-M Specification
Mfr AUTEC POWER SYSTEMS
Form Wall Mount
Series -
Package Bulk
Efficiency Level VI
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Power (Watts) 20 W
Product Status Active
Approval Agency CE, cUL, UL
Region Utilized Europe
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Output Connector USB Micro, 5 Pin
Voltage - Output 48V
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) 420mA