WM-M020A-180-A-2
AUTEC POWER SYSTEMS
Product No:
WM-M020A-180-A-2
Description:
Wall Mount, Medical Grade, 20W O
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WM-M020A-180-A-2.
WM-M020A-180-A-2 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
WM-M020A-180-A-2 Specification
Applications Medical
Power (Watts) 20 W
Product Status Active
Approval Agency CE, cUL, UL
Region Utilized North America
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Voltage - Output 18V
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) 1.11A