WM-M012A-033I-C-USB
AUTEC POWER SYSTEMS
Product No:
WM-M012A-033I-C-USB
Manufacturer:
AUTEC POWER SYSTEMS
Description:
Wall Mount, Medical Grade, 6.6W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for WM-M012A-033I-C-USB.
WM-M012A-033I-C-USB Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
WM-M012A-033I-C-USB Specification
Mfr AUTEC POWER SYSTEMS
Form Wall Mount
Series -
Package Bulk
Efficiency Level VI
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Power (Watts) 6.6 W
Product Status Active
Approval Agency CE, cUL, UL
Region Utilized United Kingdom
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Output Connector USB
Voltage - Output 3.3V
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) 2A