SN094-020-03-A
3G Shielding Specialties LP
Product No:
SN094-020-03-A
Description:
ABSRBR 65 GHZ FREQ .02" THICK
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SN094-020-03-A.
SN094-020-03-A Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SN094-020-03-A Specification
Mfr 3G Shielding Specialties LP
Type Absorbing Sheet
Shape Square
Width 12.000" (304.80mm)
Length 12.000" (304.80mm)
Series -
Package Sheet
Adhesive Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Material Silicone Elastomer
Shelf Life -
Product Status Active
Shelf Life Start -
Base Product Number SN094
Thickness - Overall 0.020" (0.51mm)
Operating Temperature -51°C ~ 190°C