SK-0.5/100B
American Recorder Technologies, Inc.
Product No:
SK-0.5/100B
Description:
Split Self Wrap 0.5" x 100' Blac
In Stock : 20
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for SK-0.5/100B.
SK-0.5/100B Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
SK-0.5/100B Specification
Mfr American Recorder Technologies, Inc.
Type Self Wrap
Color Black
Width -
Length 100' (30.48m)
Series -
Package Tape & Box (TB)
Features -
Material Polyamide Monofilament, Halogen Free
Product Status Active
Wall Thickness -
Heat Protection -
Type Attributes Split Flexible Tube
Liquid Protection -
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Base Product Number SK-0.5
Operating Temperature -
Environment Protection -
Diameter - Inside, Expanded -
Material Flammability Rating -
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.500" (12.70mm)