Home / NTC Thermistors / RL2003-13.2K-150-D1
minImg
RL2003-13.2K-150-D1
Amphenol Thermometrics
Product No:
RL2003-13.2K-150-D1
Description:
THERMISTOR NTC 25KOHM 4728K DISC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RL2003-13.2K-150-D1.
RL2003-13.2K-150-D1 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RL2003-13.2K-150-D1 Specification
Mfr Amphenol Thermometrics
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
B25/85 4728K
Series RL2003
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc, 5.6mm Dia x 3.0mm W
Product Status Active
B Value Tolerance -
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm)
Base Product Number RL2003
Resistance Tolerance ±10%
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
Resistance in Ohms @ 25°C 25k