Q-2I0030005002F
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-2I0030005002F
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC-NTYPE JACK-PLUG 24"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for Q-2I0030005002F.
Q-2I0030005002F Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
Q-2I0030005002F Specification
Mfr Amphenol Custom Cable
Color Copper
Style BNC to N-Type
Length 24.00" (609.60mm)
Series -
Package Bag
Features Shielded
Cable Type RG-316
1st Connector BNC Jack
2nd Connector N-Type Plug
Product Status Active
Cable Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz
Overall Impedance 50 Ohms
1st Contact Gender Female
2nd Contact Gender Male
Ingress Protection -
Base Product Number Q-2I0030
Connector Impedance 50 Ohms