PK10M-060S-SMT-DA
3M
Product No:
PK10M-060S-SMT-DA
Manufacturer:
3M
Description:
CONN SOCKET 60POS SMD GOLD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PK10M-060S-SMT-DA.
PK10M-060S-SMT-DA Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PK10M-060S-SMT-DA Specification
Mfr 3M
Pitch 0.039" (1.00mm)
Series Pak 10, PK10M
Package Bulk
Features Board Guide, Solder Retention
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Socket, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Height Above Board 0.274" (6.95mm)
Base Product Number PK10M
Number of Positions 60
Mated Stacking Heights -
Contact Finish Thickness Flash
PK10M-060S-SMT-DA Datasheet:
pdf.png
PK10M-060S-SMT-DA FAQ
1. How to purchase PK10M-060S-SMT-DA from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for PK10M-060S-SMT-DA?
4. Are the price and inventory display of PK10M-060S-SMT-DA accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for PK10M-060S-SMT-DA?
9. What should I do if I do not receive technical support from PK10M-060S-SMT-DA in time?
PK10M-060S-SMT-DA Related Parts
RFQ
- - - CONN SOCKET 20POS SMD GOLD -/-
2A200-6100-8N1S
2A200-6100-8N1S
RFQ
- - rohs.png CONN RCPT 200POS SMD GOLD -/-
2B200-6200-8N1S
2B200-6200-8N1S
- - rohs.png CONN PLUG 200POS SMD GOLD -/-
- - - CONN STACKING 100POS SCREW LOCK -/-
3882-100A
3882-100A
- - - CONN STACKING 130POS SCREW LOCK -/-
- - - CONN STACKING 150POS SCREW LOCK -/-
- - - CUSTOM COMPONENT P08-020PL-A-G-C -/-
- - - PAK 50 BOARDMOUNT PLUG P50 SERIE -/-
JE150310413
JE150310413
- - - CONN SOCKET 30POS SMD GOLD -/-