P25E-020S-EA
3M
Product No:
P25E-020S-EA
Manufacturer:
3M
Description:
CONN RCPT 20POS IDC 30AWG GOLD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for P25E-020S-EA.
P25E-020S-EA Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
P25E-020S-EA Specification
Mfr 3M
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series P25E
Package Bulk
Features Feed Through
Wire Type Ribbon Cable
Wire Gauge 30 AWG
Row Spacing -
Contact Type Female Socket
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle
Contact Finish Gold
Fastening Type Latch Lock/Eject Hooks
Number of Rows 2
Product Status Active
Cable Termination IDC
Base Product Number P25E
Number of Positions 20
Contact Finish Thickness Flash
P25E-020S-EA Datasheet:
pdf.png
P25E-020S-EA FAQ
1. How to purchase P25E-020S-EA from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for P25E-020S-EA?
4. Are the price and inventory display of P25E-020S-EA accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for P25E-020S-EA?
9. What should I do if I do not receive technical support from P25E-020S-EA in time?
P25E-020S-EA Related Parts
152210-0003-GG
152210-0003-GG
RFQ
- - - CONN RCPT 10POS IDC 28AWG GOLD -/-
152210-0000-GB
152210-0000-GB
RFQ
- - rohs.png CONN RCPT 10POS IDC 28AWG GOLD 439/Bulk
- - rohs.png CONN RCPT 10POS IDC 28AWG GOLD -/-