P05N-020PT-A-G
3M
Product No:
P05N-020PT-A-G
Manufacturer:
3M
Description:
CONN PLUG 20POS SMD GOLD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for P05N-020PT-A-G.
P05N-020PT-A-G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
P05N-020PT-A-G Specification
Mfr 3M
Pitch 0.020" (0.50mm)
Series P05N
Package Tape & Reel (TR)
Features Solder Retention
Mounting Type Surface Mount
Connector Type Plug, Center Strip Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.094" (2.40mm)
Base Product Number P05N
Number of Positions 20
Mated Stacking Heights 3mm
Contact Finish Thickness 8.00µin (0.203µm)
P05N-020PT-A-G Datasheet:
pdf.png
P05N-020PT-A-G FAQ
1. How to purchase P05N-020PT-A-G from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for P05N-020PT-A-G?
4. Are the price and inventory display of P05N-020PT-A-G accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for P05N-020PT-A-G?
9. What should I do if I do not receive technical support from P05N-020PT-A-G in time?
P05N-020PT-A-G Related Parts
RFQ
- - - CONN SOCKET 20POS SMD GOLD -/-
2A200-6100-8N1S
2A200-6100-8N1S
RFQ
- - rohs.png CONN RCPT 200POS SMD GOLD -/-
2B200-6200-8N1S
2B200-6200-8N1S
- - rohs.png CONN PLUG 200POS SMD GOLD -/-
- - - CONN STACKING 100POS SCREW LOCK -/-
3882-100A
3882-100A
- - - CONN STACKING 130POS SCREW LOCK -/-
- - - CONN STACKING 150POS SCREW LOCK -/-
- - - CUSTOM COMPONENT P08-020PL-A-G-C -/-
- - - PAK 50 BOARDMOUNT PLUG P50 SERIE -/-
JE150310413
JE150310413
- - - CONN SOCKET 30POS SMD GOLD -/-