NKA502C1R10C
Amphenol Thermometrics
Product No:
NKA502C1R10C
Description:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3977K BEAD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for NKA502C1R10C.
NKA502C1R10C Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
NKA502C1R10C Specification
Mfr Amphenol Thermometrics
B0/50 -
B25/50 -
B25/75 -
B25/85 3977K
Series Automotive, AEC-Q200, CR1
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Bead
Product Status Active
B Value Tolerance ±0.75%
Length - Lead Wire 0.89" (22.50mm)
Base Product Number NKA502
Resistance Tolerance ±10%
Operating Temperature -40°C ~ 190°C
Resistance in Ohms @ 25°C 5k