Home / White LED Lighting / KW C3L5L1.TE-Z6QF9-EBVF46FCBB46-0-Z
minImg
KW C3L5L1.TE-Z6QF9-EBVF46FCBB46-0-Z
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED OSLON WHITE SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KW C3L5L1.TE-Z6QF9-EBVF46FCBB46-0-Z.
Product Information
KW C3L5L1.TE-Z6QF9-EBVF46FCBB46-0-Z Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color White
Series OSLON® Submount CL
CCT (K) -
Package Tape & Reel (TR)
Current - Max 1.5A
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 1A
Package / Case 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.148" L x 0.181" W (3.75mm x 4.60mm)
Base Product Number KW C3L5L1.TE
Height - Seated (Max) 0.030" (0.77mm)
Supplier Device Package SMD
CRI (Color Rendering Index) -
Flux @ 25°C, Current - Test -
Flux @ 85°C, Current - Test -
Lumens/Watt @ Current - Test 125 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 9.35V
Thermal Resistance of Package 1.6°C/W