Home / LED Indication - Discrete / KRBTQDLP61.3A-5B5C-CH-0-0-R18
minImg
KRBTQDLP61.3A-5B5C-CH-0-0-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
KRBTQDLP61.3A-5B5C-CH-0-0-R18
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
12-SMD
Description:
LED MICRO SIDELED M4518
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KRBTQDLP61.3A-5B5C-CH-0-0-R18.
KRBTQDLP61.3A-5B5C-CH-0-0-R18 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
KRBTQDLP61.3A-5B5C-CH-0-0-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color Red, Green, Blue, White (RGBW)
Series Micro SIDELED® M4518
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Lens Size 4.50mm x 1.80mm
Lens Color -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Height (Max) 1.20mm
Configuration -
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Package / Case 12-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 4.50mm L x 1.80mm W
Lens Transparency -
Wavelength - Peak -
Millicandela Rating 700mcd Red, 1400mcd Green, 350mcd Blue, 2450mcd White
Wavelength - Dominant 621nm Red, 530nm Green, 464nm Blue
Supplier Device Package 12-SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V Red, 3.2V Green, 2.9V Blue