Home / Color LED Lighting / KR HAVPA1.22-VYAU-DQ-20-R18-ZO-XX
minImg
KR HAVPA1.22-VYAU-DQ-20-R18-ZO-XX
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED DISPLIX OVAL RED 620NM SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KR HAVPA1.22-VYAU-DQ-20-R18-ZO-XX.
Product Information
KR HAVPA1.22-VYAU-DQ-20-R18-ZO-XX Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color Red
Series DISPLIX Oval
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength 620nm (Typ)
Current - Max 50mA
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 110° x 60°
Current - Test 20mA
Package / Case 1008 (2721 Metric)
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.106" L x 0.083" W (2.70mm x 2.10mm)
Temperature - Test 25°C
Height - Seated (Max) 0.063" (1.61mm)
Supplier Device Package SMD
Lumens/Watt @ Current - Test -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.95V
Thermal Resistance of Package 340°C/W