Home / Color LED Lighting / KR DMLQ31.23-KXKZ-23-J3T3-350-R18-Z-VAR
minImg
KR DMLQ31.23-KXKZ-23-J3T3-350-R18-Z-VAR
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
1108
Batch:
Datasheet:
Description:
LED SYNIOS P2720 RED 616NM 1108
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KR DMLQ31.23-KXKZ-23-J3T3-350-R18-Z-VAR.
KR DMLQ31.23-KXKZ-23-J3T3-350-R18-Z-VAR Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
KR DMLQ31.23-KXKZ-23-J3T3-350-R18-Z-VAR Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color Red
Series SYNIOS® P2720
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength 616nm (612nm ~ 620nm)
Current - Max 500mA
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 350mA
Package / Case 1108 (2720 Metric)
Product Status Last Time Buy
Size / Dimension 0.108" L x 0.079" W (2.75mm x 2.00mm)
Temperature - Test 25°C
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Supplier Device Package 1108
Lumens/Watt @ Current - Test -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.3V