KR DMLQ31.23-JZKY-34-J3T3-350-R18-Z-XIN
Description:
LED SYNIOS P2720 RED 620NM 1108
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength | 620nm (616nm ~ 624nm) |
| Current - Max | 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 120° |
| Current - Test | 350mA |
| Package / Case | 1108 (2720 Metric) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Size / Dimension | 0.108" L x 0.079" W (2.75mm x 2.00mm) |
| Temperature - Test | 25°C |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Supplier Device Package | 1108 |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 98 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.3V |