Home / LED Indication - Discrete / KR DELMS1.22-RHSI-24-E6L6-20-S
minImg
KR DELMS1.22-RHSI-24-E6L6-20-S
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
KR DELMS1.22-RHSI-24-E6L6-20-S
Description:
LED TOPLED E1608 RED SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KR DELMS1.22-RHSI-24-E6L6-20-S.
KR DELMS1.22-RHSI-24-E6L6-20-S Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
KR DELMS1.22-RHSI-24-E6L6-20-S Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color Red
Series TOPLED® E1608
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Lens Size 1.23mm x 0.60mm
Lens Color Colorless
Lens Style Rectangle with Flat Top
Height (Max) 0.70mm
Viewing Angle 120°
Current - Test 20mA
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Product Status Last Time Buy
Size / Dimension 1.40mm L x 0.80mm W
Lens Transparency Clear
Wavelength - Peak 622nm
Base Product Number KRDELMS1
Millicandela Rating 205mcd
Wavelength - Dominant 615nm
Supplier Device Package SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V