Home / LED Indication - Discrete / KO DELMS1.22-SHTG-34-E6L6-20-R18-XX
minImg
KO DELMS1.22-SHTG-34-E6L6-20-R18-XX
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
2-SMD
Batch:
Datasheet:
Description:
LED
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KO DELMS1.22-SHTG-34-E6L6-20-R18-XX.
KO DELMS1.22-SHTG-34-E6L6-20-R18-XX Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
KO DELMS1.22-SHTG-34-E6L6-20-R18-XX Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color Orange
Series TOPLED® E1608
Package Bulk
Features -
Lens Size 1.23mm x 0.60mm
Lens Color Colorless
Lens Style Oval with Flat Top
Height (Max) 0.70mm
Configuration -
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 20mA
Package / Case 2-SMD, Flat Leads
Product Status Last Time Buy
Size / Dimension 1.40mm L x 1.30mm W
Lens Transparency Clear
Wavelength - Peak 610nm
Millicandela Rating 270mcd
Wavelength - Dominant 606nm
Supplier Device Package 2-SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V