Home / Color LED Lighting / KB DMLN31.13-7D8F-36-15B5-200-R18
minImg
KB DMLN31.13-7D8F-36-15B5-200-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED SYNIOS P2720 BLUE 455NM SMD
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for KB DMLN31.13-7D8F-36-15B5-200-R18.
Product Information
KB DMLN31.13-7D8F-36-15B5-200-R18 Specification
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Color Blue
Series SYNIOS® P2720
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength 455nm (Typ)
Current - Max 300mA
Mounting Type Surface Mount
Viewing Angle 120°
Current - Test 200mA
Package / Case 1108 (2720 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.108" L x 0.079" W (2.75mm x 2.00mm)
Temperature - Test 25°C
Base Product Number KB DMLN31.13
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Supplier Device Package SMD
Lumens/Watt @ Current - Test 13 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V
Thermal Resistance of Package 18°C/W