ITCSN-0400-25-U
3M
Product No:
ITCSN-0400-25-U
Manufacturer:
3M
Description:
HEATSHRK ITCSN .4"X.5"BLK 1=50PC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ITCSN-0400-25-U.
ITCSN-0400-25-U Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
ITCSN-0400-25-U Specification
Mfr 3M
Type Tubing, Semi Rigid
Color Black
Length 0.042' (12.70mm, 0.50")
Series ITCSN
Package Bulk
Features Split Resistant, UV Resistant, Weather Resistant
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Shelf Life 120 Months
Product Status Active
Shrinkage Ratio 3 to 1
Shelf Life Start Date of Manufacture
Shrink Temperature 121°C
Base Product Number ITCSN
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Recovered Wall Thickness -
Inner Diameter - Supplied 0.400" (10.16mm)
Inner Diameter - Recovered 0.150" (3.81mm)
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
ITCSN-0400-25-U Datasheet:
pdf.png
ITCSN-0400-25-U FAQ
1. How to purchase ITCSN-0400-25-U from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for ITCSN-0400-25-U?
4. Are the price and inventory display of ITCSN-0400-25-U accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for ITCSN-0400-25-U?
9. What should I do if I do not receive technical support from ITCSN-0400-25-U in time?
ITCSN-0400-25-U Related Parts
03832ES
03832ES
RFQ
- - - COLORED HEAT SHRINK TUBING -/-
63-SH
63-SH
RFQ
- - rohs.png HEATSHRINK -/-
- - - HEATSHRINK BLACK -/-
- - - HEATSHRINK BLACK -/-
- - rohs.png HEATSHRINK 3" RED -/-